Sauna Võrumaa saunatarvetega!

sannakauba  valik2 vaikuVana Võromaa saunakaupade esitlus oli 2014. aasta esimesel mail Tallinnas Vabaõhumuuseumi saunapäeval. Sepa talu sauna juurde oli üles seatud suitsusauna juurde sobivate saunakaupade näitusmüük.

Võrumaa käsitöömeistrite tehtud saunakaubad on tänapäevased, kuid tehtud materjalidest, mida varasematelgi aegadel on kasutatud. Saunarätik on linasest riidest, seljapesemise nuustik on kootud kanepisest nöörist, spetsiaalselt suitsusauna sobivatele seepidele on puust või savist seebialused, saunaviht on loomulikult kasest. Moodsama saunalise jaoks on linavildist väljaõmmeldud istumisalus kuuma lava peal istumiseks. Kellel pea hästi kuuma ei kannata, saab osta linavildist saunamütsi (eraldi lõiked ja mõõdud naistele ja meestele) või tarvitada saunalaval peaalust – visata lavale selili ja seada lambavillavildiga pehmendatud haavapakk kaela alla toeks. On ka saunas ihule määrimise jaoks mõeldud meesegusid – saunamesi linaõliga ja saunamesi tilga männitõrvaga. Kõige selle kraami sauna juurde viimiseks on hea kasutada Võrumaa laastukorvi – käsitsi männipirdudest punutud korvi, kuhu mahub peale saunakauba ka saunajook.

Peale sauna on sünnis selga tõmmata linasest riidest õmmeldud saunamantel (lõiked naistele ja meestele).

Sauna juures võib vaja minna veel leiliviskamise kulpi, pudeliavajat, eri suurusega nagisid riiete riputamiseks ning pinki istumise jaoks.

Kõikidest nimetatud saunakaupadest saad rohkem teada allpool olevatelt piltidelt ja kirjeldustest.

Suvel saab saunatarbeid näha ja osta Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuse poest. FB:https://www.facebook.com/oobikuorg 

 

Muul ajal võta ostmiseks ühendust Mooska taluga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , perenaine Eda Veeroja. Asju saab tellida ka otse meistritelt.

Korv saunatarvetega

sannakorvi sisu1 vaikuKorv saunatarvetega – Karisöödi metsade männilaastudest on korvi pununud Viktor Jäär. Korviga on hea vajalik kraam sauna juurde kaasa võtta. Stardikomplektis on korvis kaseviht, seep, puust seebialus, istumisalus, nühis, saunalina ja saunamesi. Selle komplekti hind on 68 eurot. Aga võid ka ise valida endale korvi meelepärast kaupa. Vaata, vali välja ja saada oma tellimus Mooska talu perenaisele: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Saunanuustik

nyhys3Nuustik (nühüs) – saunas selja nühkimiseks, kootud kanepinöörist, puust käepidemega. Hind 5 eurot.

Teinud Tiia Trolla, tel 53301235 

Saunarätt

sannalina vSaunarätt (pühüs) – õmmeldud läbipestud linasest riidest, mõõdud: 140x45cm. Lubatud masinapesu 60° juures. Hind 20 eurot.

Õmmelnud Ragna Meeliste.Osta saab Mooska talust: Eda Veeroja tel 5032341 

Seebid

sannasiip mooska3 vMooska saunaseep – Seebi sisse on pandud Metsamoori varasalvest linaõli, searasva, mesilasvaha, turvast ja kadakalõhna. Valmistanud Seebimoor. Hind 5 eurot.

Osta saab Mooska talust: Eda Veeroja tel 5032341 

 

 

 

 

 

 

sannasiip torvas vSaunaseep Tobrova tõrvas -  Seep on keedetud männitõrvaga, tõrv pärineb Ain Raali tõrvaahjust. Seep leevendab nahahädasid (sammaspoolik jms). Tehtud Vana-Jüri seebikojas. Hind 5 eurot.

 

Vana-Jüri seebikoda, Silver Hüdsi, tel 5299190 

 

FaLang translation system by Faboba