Sauna Võrumaa saunatarvetega!

sannakauba  valik2 vaikuVana Võromaa saunakaupade esitlus oli 2014. aasta esimesel mail Tallinnas Vabaõhumuuseumi saunapäeval. Sepa talu sauna juurde oli üles seatud suitsusauna juurde sobivate saunakaupade näitusmüük.

Võrumaa käsitöömeistrite tehtud saunakaubad on tänapäevased, kuid tehtud materjalidest, mida varasematelgi aegadel on kasutatud. Saunarätik on linasest riidest, seljapesemise nuustik on kootud kanepisest nöörist, spetsiaalselt suitsusauna sobivatele seepidele on puust või savist seebialused, saunaviht on loomulikult kasest. Moodsama saunalise jaoks on linavildist väljaõmmeldud istumisalus kuuma lava peal istumiseks. Kellel pea hästi kuuma ei kannata, saab osta linavildist saunamütsi (eraldi lõiked ja mõõdud naistele ja meestele) või tarvitada saunalaval peaalust – visata lavale selili ja seada lambavillavildiga pehmendatud haavapakk kaela alla toeks. On ka saunas ihule määrimise jaoks mõeldud meesegusid – saunamesi linaõliga ja saunamesi tilga männitõrvaga. Kõige selle kraami sauna juurde viimiseks on hea kasutada Võrumaa laastukorvi – käsitsi männipirdudest punutud korvi, kuhu mahub peale saunakauba ka saunajook.

Peale sauna on sünnis selga tõmmata linasest riidest õmmeldud saunamantel (lõiked naistele ja meestele).

Sauna juures võib vaja minna veel leiliviskamise kulpi, pudeliavajat, eri suurusega nagisid riiete riputamiseks ning pinki istumise jaoks.

Kõikidest nimetatud saunakaupadest saad rohkem teada allpool olevatelt piltidelt ja kirjeldustest.

Suvel saab saunatarbeid näha ja osta Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuse poest. FB:https://www.facebook.com/oobikuorg 

 

Muul ajal võta ostmiseks ühendust Mooska taluga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , perenaine Eda Veeroja. Asju saab tellida ka otse meistritelt.

FaLang translation system by Faboba