Savvusann logo

Suidsusannasümfoonia
Muusikalavastus üten vaatusõn
Luvvas Ilma ja mõstas Inemiisi

2. ja 3. augustil 2019 kell 19.00
4. augustil kell 16.00
Mooste Folgikoda, Lõuna-Eesti

Helüluuja: Märt-Matis Lill
Dirigent: Kaspars Putniņš
Lavalõsäädjä: Tarmo Tagamets (Rakvere Teater)
Kunstnik: Liisa Soolepp
Valguskunstnigu’: Mari-Riin Paavo (Ugala Teater) ja Sander Aleks Paavo (Ugala Teater)
Elektroonika: Tammo Sumera
Libreto: Märt-Matis Lill ja Taago Tubin (Ugala Teater)

Esitäse’: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ERSO muusiku’ (lindilt ja kotussõpääl), perimüsmuusiku’ Mari Kalkun ja Meelika Hainsoo nink näütlejä’ Lauli Otsar, Sten Karpov (Endla Teater) ja Agu Trolla.

Ütehhaardva muusikalavastus võtt kaeja’ üten suidsusannailma, kon saava’ eläväs luumis- ja kangõlasluu’ olnu aigõst. Elläv traditsiuun avitas tuvva müütilidse’ luu’ täämbädse päävä muusikatiatrihe, kon noid esitäse’ perimüsmuusiku’, Eesti esindüskuur ja kammõransambli.

„Suidsusannasümfoonia“ om inspireeritu Lõuna-Eesti perimüsest, „Kalevalast” ja Hasso Krulli eeposest „Kui kivid olid veel pehmed”. Etendüisi saa kaia Moosten, miä om Vanal-Võromaal, mink suidsusannakombestik on kannõt UNESCO vaimse kultuuriperändi esindüsnimekirjä.

Pruugi’ är võimalus ja tulõ Moostehe, kon saat nauti etendüst, uudista suidsusanna nink saia ossa kohaligust käsitüüst ja söögist! Kae pääväst programmi.
Moostõ ja Suidsusannasümfoonia uutva Sinno!

Muusikalavastus on pühendedü Eesti Vabariigi 100. sünnüpääväle.

Kõrraldaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor

„Suidsusannasümfoonia“ piletiid saa osta Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/eesti-filharmoonia-kammerkoori-muusikalavastus-suidsusannasumfoonia-62476/