Savvusann logo

Avaldatud: 16 juuli, 2015

Smoke Sauna Week

Neljapäev, 6. august  

Kell 12 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Ahto Kaasiku juhendamisel Mooska talus.

Saunaskäigu ajal rakendame õpitud oskusi. Osalustasu 15€ inimene, eelregistreerimine VAJALIK!

Reede, 7. august  

Kell 12 palgi tappimise ja varamise õpitubaAivar Jallai juhendamisel Ööbiksaare talus.

Ööbiksaare palkmaja ehitajatel (http://www.oobiksaarepalkmajad.ee) on üle paarikümne aasta kogemust, mida töötoas osalejatega jagatakse. Alustame palgi koorimisest liimeistriga, saame selgeks erinevad kohalikud ja traditsioonilised tapid ja varad. Soovijad meisterdavad endale meelepärase tarbeeseme meistri juhendamisel koju kaasa. Õpituba lõpeb ühise saunaskäiguga.

Osalustasu 15€ inimene, eelregistreerimine VAJALIK!

Kell 19 ILOÕDAK Plaksi küla Tuulepesa talus.

Laupäev, 8. august – suitsusaunapäev

Kell 10 suitsusaunajutud ja suitsusaunafilm Haanja rahvamajas. Tutvumine saunaperedega. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa traditsioonilisest rahvamuusikast. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv on piiratud. Osalemistasu 10 €.Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon saunapere ja sauna asukoha kohta.

Pühapäev, 9. august

Kell 11 Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit algusega Plaanilt, Papi talust. Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Ringsõit kestab paar tundi, tasu 5€, palume osalejatel registreeruda.

Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel. Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, proovida saab rahvapille ning mekkida lõkkel valmistatud rooga.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta:
Eda Veeroja
Registreerimine: Eda.Veeroja@gmail.com
Tel: 5032341

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!