Savvusann logo

Avaldatud: 24 juuli, 2014

Suitsusaunapäev

Meie sündmust iseloomustavad kõige paremini sõnad ‘lihtsus’ ja ‘loomulikkus’. Suitsusaunas käimine on mitmetes Haanimaa peredes tänaseni loomulik elu osa. Igal saunal on oma lugu ja omad traditsioonid. Jagame ning tutvustame meie külalistele seda väärtuslikku, mis meil on.

Meie suitsusaunanädal on mõeldud eelkõige inimestele, kes soovivad aja maha võtta ja kulgeda loomulikult. Mõelda hetkeks olulistele asjadele ja tegeleda ‘päris’ eluga. Saunapäeval on saunalised kaasatud kõikidesse tegevustesse, mida tuleb ühel saunapäeval teha: puude tassimine, sauna kütmine, vee tassimine… Koos tehakse väiksemaid talutöid, valmistatakse lõuna- ja õhtusööki. Ühesõnaga veedetakse üks loomulik päev Haanjamaal. Lisaks saunale on oluline roll ka traditsioonilisel pärimusmuusikal ja käsitööl, mis on osa sellest nädalast. Samuti toimuvad erinevad õpitoad, mis on tihedalt seotud suitsusauna ja loomuliku eluviisiga.

Kõik inimesed, kes soovivad osa saada meie sündmusest, tulge meile külla!

Samuti võib alati kirjutada ja helistada lisainfo saamiseks:
Eda Veeroja, tel 503 2341 või e-posti teel eda.veeroja@gmail.com

Täpsema info toimuva kohta leiad edasi lugedes …

Tulõ, iho ja heng saava’ puhtas!

IV Haanimaa suidsusanna nätäl 8.-10. augustil 2014

Reede, 8. august

Kell 12 saunateemaline pärimusmeditsiini õpituba Mikk Sarve juhendamisel Mooska talus.

Saunaskäigul on oluline häälestumine. Selleks kasutatakse sõnumisi, lausumisi, soovimisi ja loitse. Sauna astudes teretatakse sauna ja saunaleili, saunast lahkudes tänatakse sauna kütjaid, veevedajaid, sauna vaimu. Viheldes lausutakse endale või viheldavale tervenemist. Keskendume töötoas erinevatele lausumistele, mis saunaskäigu tõhusamaks muudavad. Õpime ise enda jaoks lausumiste sõnastamist. Veel räägime ajaarvamisest, kuu pehmetest ning kõvadest aegadest, puukalendritest, erinevate puudega sauna kütmisest, erinevatest taimedest vihtade tegemisest, erinevatest lätetest saunavee toomisest. Saunaskäigu ajal rakendame õpitud oskusi.

Lisainfo ja registreerimine Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com
Osalustasu 1 päev 15€ inimene;
Eelregistreerimine VAJALIK!
Kaasa palume võtta isiklikud saunatarbed, matt või tekk.
Osalustasu sisaldab koolitust ja sauna.

Kell 12 palgi tappimise ja varamise õpituba Aivar Jallai juhendamisel Ööbiksaare talus.

Ööbiksaare palkmaja ehitajatel (http://www.oobiksaarepalkmajad.ee) on üle paarikümne aasta kogemust, mida töötoas osalejatega jagatakse. Alustame palgi koorimisest liimeistriga, saame selgeks erinevad kohalikud ja traditsioonilised tapid ja varad. Soovijad meisterdavad endale meelepärase tarbeeseme meistri juhendamisel koju kaasa. Õpituba lõpeb ühise saunaskäiguga.

Lisainfo ja registreerimine Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com
Osalustasu 1 päev 15€ inimene;
Eelregistreerimine VAJALIK!
Kaasa palume võtta tööriided ja soovi korral tööriistad ja isiklikud saunatarbed.
Osalustasu sisaldab koolitust ja sauna.

Kell 19 ILOÕDAK Plaksi küla Tuulepesa talus (tasuta!)

Laupäev, 9. august – suitsusaunapäev

Koguneme Haanja rahvamajja ja saame tuttavaks. Edasi läheme saunadesse, teeme talgutöid, õpime kütma suitsusauna, valmistame ühiselt saunaperega lõuna- ja õhtusöögid, naudime suitsusaunamõnusid ja saame osa traditsioonilisest rahvamuusikast. Osalemine etteregistreerimisel, kohtade arv piiratud. Osalemistasu 10 €. Eelregistreerimine Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com

Registreerunutele saadetakse täiendav informatsioon.

Pühapäev, 10. august

Kell 11 Haanimaa suitsusaunu tutvustav ringsõit algusega Plaanilt, Papi Talust.

Ringsõitu veavad eest ja jagavad selgitusi Silver ja Krista Näkk. Sõidetakse oma autodega ja ringsõit kestab paar tundi. Ringsõit on tasuta kuid palume osalejatel registreeruda: Eda Veeroja eda.veeroja@gmail.com.

Kell 13-15 kutsuvad Haani naised ja mehed Suvetarre Suurel Munamäel.

Mõnusa rahvamuusika saatel meisterdatakse ja tehakse näputööd, proovida saab rahvapille ning mekkida lõkkel valmistatud rooga.

Suure Munamäe tornis on avatud kohalike suitsusaunade teemaline näitus.

Lisainfo kogu sündmuse kohta:
Eda Veeroja
Kadri Valner
Kärt Salumets

Vett, tuld ja saunaleili ei tohi kellelegi keelata!