Savvusann logo

Avaldatud: 27 mai, 2022

Kümme aastat tagasi välja antud võrukeelne raamat ”Mi uma savvusann” on nüüd huvilistele kätte saadav veebis. Faili vaatama pääseb SIIT.

Paberil ilmunud raamatud on läbi müüdud, aga suitsusaunahuvilised küsivad jätkuvalt raamatut. Savvusanna kodulehel saab raamatut tasuta vaadata, raamatu leiab menüüst SUITSUSAUNAD, alamenüüst UURINGUD.

Võrukeelne raamat tutvustab vana Võromaa ja Setomaa suitsusaunu ning selle kandi saunatavasid. Raamatus on pildid ja lood paarikümnest selle kandi talusaunast ning juttu on ka mõnede turismitalude suitsusaunadest. Kirjas on juhatusi suitsusauna kütmise kohta ja meelespea saunalistele, kes suitsusaunas veel käinud pole. Kohalikke saunatavasid hästi tundvad võrokesed on raamatusse kirjutanud lugusid nii saunas käimisest kui saunas liha suitsutamisest. Teada saab nii vanadest kommetest kui ka praegusaegsetest tavadest, sekka on mõni naljakas lugu saunaskäimisest. Raamatust ei puudu ka suitsusauna kujunemise ajalugu ehk sanna lugu. Raamatu lõpus on lühikokkuvõtted eesti-, inglise-, soome- ja vene keeles. Raamatu maht  koos kaantega on veebis 130 lehekülge.

Raamatu koostas kunstnik on Epp Margna, peamine fotokunstnik oli Toomas Kalve.

Raamatu väljaandja on Võro Selts VKKF.

 

Küsi infot juurde:

Külli Eichenbaum

Vana-Võromaa suitsusaunade koostöökogu

tel 56 61 19 24,

kylli.eichenbaum@gmail.com