Savvusann logo

Avaldatud: 11 märts, 2020

Eesti ametlikku turismiinfo veebi puhkaeestis.ee lisandus jaanuari lõpus Lõuna-Eesti regiooni sihtkohtade hulka Vana-Võromaa piirkond. Vana-Võromaa moodustab kultuuriliselt tervikliku piirkonna Põlva, Valga ja Võru maakondade võrukeelsetest kihelkondadest ja on ennekõike tuntud võru keele ning suitsusaunakombestiku poolest.  

Eesti turismimaastikku tutvustavas infoveebis esitletakse põnevaid paiku ehk sihtkohti regioonide kaupa. Lõuna-Eesti regiooni põnevate piirkondadena on varasemast välja toodud Tartu, Viljandi, Otepää, Setomaa, Soomaa ja Peipsimaa, millele 2020. aasta jaanuaris lisandus sihtkohana ka Vana-Võromaa.

Vana-Võromaa piirkonda tutvustavad puhkaeestis.ee lehel üle 200 külastusobjekti ja mitmed retked ehk tuurid. Üks tuuridest tutvustab siinseid suitsusaunu: https://www.puhkaeestis.ee/et/vana-voromaa-suitsusauna-tuur

Tõeline saunahuviline võiks lausa kaks nädalat järjest külastada iga päev erinevat sauna! Siiski tuleb eelnevalt aegsasti külastused ja saunasoovid pererahvaga kokku leppida – suitsusauna kütmine on eraldi ettevõtmine, tallu sisse astudes kohe sauna ei saa.

Kes soovib suitsusauna vaid põgusalt uudistada, võib külastada muuseume ja külastuskeskusi – suitsusaunu saab näha Karilatsi Vabaõhumuuseumis, Karula RP külastuskeskuses, Mõniste Talurahvamuuseumis, Pokumaal Padasoomäel. Virtuaalselt saab suitsusaunas käia Vana-Võromaa kultuurikojas – paned pähe virbitüs-prillid ja satudki kohe suitsusauna.

Suitsusaun turgutab tervist ja saunas on ikka tõbesid tohterdatud. Suitsusaunas saab puhtaks nii ihu kui hing.