Savvusann logo

Avaldatud: 10 juuni, 2022

UNESCO Eesti Rahvuslikul Komisjonil on valmis saanud Google’i-põhine kaart, mille eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele UNESCO nimekirju ja võrgustikke Eesti näidete varal. Kaart  asub aadressil http://www.kaart.unesco.ee ja tutvustab nii eesti kui ka inglise keeles maailmapärandit, vaimset kultuuripärandit, maailma mälu registrit, loovlinnu, biosfääri ala, UNESCO ühendkoole ja UNESCO õppetoole. Iga kategooria kohta on olemas lühikirjeldus koos videoga ja kaardil on märgitud nimekirjadesse ja võrgustikesse kuuluvad konkreetsed paigad koos lühitutvustusega.

UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on kaardil leitav vaimse kultuuripärandi kategoorias, piirkonnaks Vana-Võromaa. Täpsema info saamiseks võib huviline edasi liikuda kaardiga lingitud kodulehele savvusann.ee.

Eesti eri piirkondade, linnade, koolide ja vaimse pärandi nähtuste seotusest UNESCOga võiksid teada nii arendusvaldkondades tegutsejad kui ka õpetajad, kes meie noorematele põlvkondadele teadmisi vahendavad. Kaart on kindlasti heaks abimeheks turismiettevõtluses, et külastajate uudishimulikele küsimustele leiaks kiiresti täpseid vastuseid ning toredaid näiteid lühivideote abiga.

Loodud veebilahendust on internetiga ühendatud nutiseadmetes lihtne kasutada, see on tasuta ning seda võib vabalt sõpradele edasi jagada kas edastades seda uudist, linki kaardile või jagades FB postitust  https://www.facebook.com/UnescoERK

Uudisele on lisatud ekraanipildi vaade UNESCO vaimse pärandi kaardist, mis kajastab Vana-Võromaa suitsusaunatraditsiooni.

Uudise koostas Külli Eichenbaum UNESCO ERK avaldatud info põhjal.

Täpsemat infot saab:

Margit Siim

UNESCO ERK

kultuuriprogrammide koordinaator

tel 6313757

Margit.Siim@unesco.ee