Savvusann logo

Avaldatud: 7 May, 2019

3.-4. mail Moostes toimunud 20. rahvamuusikatöötluste festivalil Mooste Elohelü sai žürii otsusega „Suidsusannasümfoonia“ eripreemia „Lava pääl nigu sannan – kuum ja ehtsä“ kooslus nimega Oopus.

Selles tegutsevad Mari Meentalo (flööt, vokaal, eesti torupill, parmupill, pikkvile, hulusi, looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid). OOPUS ühendab pärimusmuusikast tuntud instrumendid ja analoogsüntesaatorid kohaspetsiifilise valguslahenduse ning visuaalidega. Stiililt on tegu live-elektroonilise pärimusmuusika ehk folktroonikaga. Vanad pillilood on eelkõige tantsumuusika, tänapäeva tantsumuusika aga elektrooniline – OOPUS liidab ja loob seda kõike live’s ja tulemuseks on täielik elamus kõikidele meeltele. OOPUS on tegutsenud kolmeliikmelise kollektiivina veidi üle aasta.

Festivalil tutvustasid „Suidsusannasümfoonia“ ja sümfooniaga samal ajal toimuvate suitsusaunapäevade korraldajad oma sündmusi. Samal ajal said huvilised osaleda suitsusauna virtuaalreaalsuse tuuril. Pildil on tuuril multitalent ja suur saunasõber Aapo Ilves.

Foto ja uudise autor Tiinu Laan.