Savvusann logo

Avaldatud: 11 October, 2017

kohtuvad Mooska talus suitsusauna sõbrad

Soome 100 sündmuste sarjas kohtuvad Soome, Eesti ja Leedu suitsusauna sõbrad 20. oktoobril Mooska talus. Ikka selleks, et saada kokku ja rääkida suitsusauna vaimset pärandist, sauna ja tervise vastastikusest mõjust ja muidugi käia pikalt ja mõnuga suitsusaunas.

Saunapärandi meelde tuletamine ja teadvustamine rikastab meie maailmatunnetust. Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus on suitsusauna kultuur olnud sarnane. Igas kogukonnas mäletatakse ja on tänaseni säilinud mingi osa kombestikust. Näites Soomlased on järjepidevalt saunas verikuppu pannud, Lätlastel on heal järjel erinevate taimede pruukimine saunas ja Leedukatel on tugev vihtlemiskultuur. Suitsusauna kultuur on põhjamaade ühine rikkus, mille püsima jäämine on meie ühine vastutus.

MTÜ Sann ja Süük veab eest 3 ümarlaua kokkukutsumist säilinud suitsusauna vaimse pärandi edendamiseks põhjamaades. Esimene neist toimus 24. ja 25.  märtsil 2017 Leedus, Vabalyne talus. Teisel ümaralaual 20. ja 21. oktoobril vahetatakse infot suitsusaunakombestiku edendamiseks tehtavatest tegevustest ja sündmustest ja plaanidest, arutatakse koostöö võimalusi, koostöösoove ja koostöö vajadusi. Järgmine kokkusaamine toimub 22.-24. novembril Soomes.

Ümarlauauad toimuvad projekti Smoke Sauna Cultural Heritage is a Common Value raames, projekti rahastab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Põhja-ja Baltimaade mittetulundusühingute toetus.

Praojektipartnerid on MTÜ Sann and Süük, Võro Selts VKKF, Finnish KANSAINVÄLINEN SAUNALIITTY RY, International Smoke Sauna Club, Finnish Sauna Culture Society, Lietuviškos pirties biciuligu draugija, Lietuvos Pirties – SPA federacija

Info ja lisaküsimused
Eda Veeroja
+372 5032341
Eda.veeroja@gmail.com